Štítky

středa 14. října 2015

Líbali jsme se - David Levithan 5/5

Na straně 11 jsem začala brečet. Na strane 93 jsem knihu musela na chvíli odložit. O dvě strany dál jsem začala znovu brečet a nepřestala až do konce. Bylo půl druhé ráno.
To je má recenze.
Žáné rozebírání stylu, ani postav. To tady není důležité.
Důležité je, o čem kniha je, dva kluci co se líbají, dva co se milují, dva na prvním rande, dva co se poznávají... Kluci a muži, pozorující je, kteří už tu nejsou díky AIDS a pomoci která přišla pozdě a ze špatného důvodu...
Důležité je, co to znamená pro nás. Co by to znamenalo, mít ji, když jsme ji potřebovali.
Když jsem ji potřebovala abych se pochopila...
Děkuju Knihobitovi, že mi ji vybrali a poslali. Ani nevíte, jak moc to pro mě znamená. Už jen to, že jste MOHLI vybrat TAKOVOU knížku. A děkuju, že mohla být napsaná.

Oficiální anotace

David Levithan napsal příběh založený na skutečné události – Harry a Craig, dva sedmnáctiletí kluci, se zúčastnili líbacího maratonu, aby překonali Guinnessův rekord a zároveň upozornili na předsudky panující ve společnosti. Dehydratovaní a nevyspalí se snaží překonat rekord a jejich úsilí se stává ohniskem, kolem kterého se točí příběh dalších dospívajících kluků, již hledají svoji vlastní identitu, lásku, řeší rodinné problémy – a hlavně touží objevit své místo v tomto světě.
Levithan umně splétá nitky jejich příběhu do jednoho velkého o dospívání a hledání vlastní identity, zkrátka tom, jaké to dnes je být mladý kluk na kluky.

2 komentáře:

  1. Už teď vím, že to bude moje srdcovka <3 Díky, že jsi mě s touhle knihou seznámila, jako s dalšími.

    OdpovědětVymazat
  2. Je to zvrácené a proti přírodě!

    OdpovědětVymazat